Hvězdy, které neuvidíte na MS a možná by tam měly být!

Fredrik Holtz (Hagunda)

Vyhrál se Storvretou švédskou ligu, Německo před lety dotáhl až do semifinále. Jenže pak přišly spory. Podmínky, které chtěl spolu se svým bratrem a dalšími „krajánky“ prostě Německý svaz neakceptoval. A tak Fredik Holtz, dnes hráč druholigové Hagundy už jen zpovzdálí sleduje, jak se daří zemi jeho předků.

Jani Hankkio (SPV Seinäjoki)

Kde se vzal? A jakto, že dává tolik gólů? Bezstarostný forvard z SPV Seinäjoki stihl dát v první části sezony už 33 gólů a i díky němu jsou SPV na druhé příčce tabulky. Už to není žádný mladík, bylo mu 27 let, ale nabyté zkušenosti i životní formu prodává právě letos. Doplatil na to, že nepatří mezi vyvolené, které trenéři Finska pravidelně zvou. Na novoty není v týmu Suomi prostor.

Johannes Wilhelmsson(Höllviken)

Když přijel Falun do Hollvikenu, zbývaly jen dva dny do odtajnění švédské nominace. Lídr Höllvikenu si udělal ze zápasu malou šou a proti 7 reprezentantům Falunu exceloval. Hattrick a nahrávka k tomu ale nestačily. Mikael Hill dal drsně najevo, že pokud chce JW82 hrát na MS, bude asi muset z provinčního týmu přestoupit.

Tomáš Sýkora (Chodov)

Režisér, jistota, klidná síla. Jenže oporu Chodova vyřadilo na pár měsíců zranění a tak má smůlu. Tomáš Sýkora se pomalu vrací do hry, ale na comeback do repre bylo málo času. Nevešel se ani na 30členný first list. Škoda, že tentokrát bylo zdraví proti.

Jan Binder (Kalmarsund)

Jsi cizinec a chytáš švédskou superligu? Navíc si jí pro svůj klub vychytal? Klobouk dolů, to už něco znamená. Každý jiný krajánek by měl místo v národním týmu jisté. Ne Jan Binder. Ten je pro Petriho Kettunena jen trojkou a je připravený zaskočit, kdyby se Lukáš Bauer nebo Lukáš Souček zranili. A tak z Kalmarsundu bude v Praze hrát jen hvězdný Kim Nilsson.

Niklas Ramirez (Växjö)

Obránce nebo útočník? Vyberte si. Univerzálnějšího florbalistu na světě těžko najdete. Navíc rychlý, mladý a agresivní. Ideální typ pro presink. Jenže jaksi se nehodí do florbalových škatulek. Ve Vaxjö s ním prodloužili smlouvu, vidí v něm budoucnost. Pro švédský národní tým je ale tenhle originál zdá se nepoužitelný.

Jan Natov (Mladá Boleslav)

Pod Cepkem reprezentovat nebudu. Hotovo. Jan Natov byl možná nejodvážnějším ze všech v minulé nepříliš úspěšné éře české reprezentace. Narovinu řekl, že atmosféra v národním týmu není dobrá. Jenže když přišel k týmu Petri Kettunen, šanci také nedostal. Českou ligu baví, ale kromě památných slov možná dojel i nato, že na levém křídla je docela silná konkurence…

Omar Aldeeb (Falun)

Florbalový Mbappe? Je mu hodně podobný. Zjevení z Falunu, během sezony vyletěl ze druholigového Strangnas mezi hvězdy. Smůlu měl i Martin Tokoš, že ho trenér Falunu vylovil z bláta a dal mu šanci. Díky svému somatotypu je naprostým originálem a možná hvězdou budoucnosti. Jenže asi ještě není dostatečně prozkoušený. Tak rychlé pravé křídlo, které navíc umí dávat góly, na světě těžko najdete.

Jan Jelínek (Mladá Boleslav)

Dlouholetý kapitán reprezentace, na začátku kampaně MS 2018 i tvář z plakátů. Jenže pak přišly trable se zdravím a spousta omluvenek. Petri Kettunen vlastně mladoboleslavského zadáka, který v poslední době začal hrát neuvěřitelně ofenzivně, neměl šanci vyzkoušet. A i když v právě probíhající sezoně našel parádní formu, stačilo to jen na first list.

Luka Časar a Robert Košir (Sparta)

Vedou českou superligu, ale mají smůlu. Jejich tým se prostě přes kvalifikaci neprokousal. Je to škoda, protože v Praze by měli spoustu fanoušků a navíc jejich hra baví.

A našli by se asi i další: Kdo chybí vám, klidně to napište na náš facebook.

Recommended For You

About the Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *