Co prozradil first list: Česko bude na MS bez Tokoše, Sýkory i Sladkého!

Vytvořil redakce

1 listopadu, 2018

First list české florbalové reprezentace je jasný, na prosincovém mistrovství světa se představí dvě třetiny z momentálně 30členného výběru. Petri Kettunen asi první volbou nepřekvapil, nicméně už nyní je zřejmé, že na seznamu chybí zajímavá jména.

Mistrovství světa se obejde bez Tomáše Sýkory, který byl na posledním MS jednou z hlavních opor defenzivy. Šéfa obrany Chodova ale bohužel z boje o šampionát připravilo zranění.

Smůlu má i jeho současný spoluhráč Marek Matejčík, který měl také zdravotní trable a zatím se do ideální formy dostává. Oproti dva roky starému turnaji v Rize chybí i třetí zástupce Chodova – centr Martin Koutný. S ním ale Petri Kettunen skoro nepočítal.

Mimo výběr je tradiční srdcař Tomáš Sladký. Kapitán Vítkovic sice nechyběl na šesti mistrovstvích světa v řadě, šampionát v domácím prostředí si už ale tentokrát užije jen z tribuny.

Překvapením je možná absence Martina Tokoše, který v posledních letech vyhrál i švédskou ligu, krátce okusil i tu švýcarskou, ale po návratu do vlasti už přestal být pro trenéry národního týmu zajímavý. A to i přesto, že v posledním finále superligy patřil k hlavním hrdinům.

Ze sedmičky florbalistů, kteří hráli na posledním MS a nyní se nevešli na 30členný first list, hraje aktuálně v nejlepší formě Petr Kološ. Exvítkovický univerzál v Liberci našel chuť do florbalu a i díky jeho formě a přínosu jsou Severočeši po letech v horních patrech tabulky. Kološe ale ve dvouletém cyklu Petri Kettunen v podstatě ani nezkoušel.

Jediným mužem, který už ukončil kariéru a nominace se ho tedy ani nemohla týkat, je gólman Tomáš Kafka.

Finální nominace bude známa 13. listopadu.

Další podobné články…